Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

AUDIO DLA DOMU

W ciągu ostatnich 5 lat jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju technologi połączeń audio. Dzięki nowym rozwiązaniom możemy tworzyć elastyczne systemy multimedialne audio w naszym domu. Strefowe nagłośnienie wielopokojowe stało się jeszcze bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Muzyka towarzyszy nam w życiu codziennym podczas różnorodnej aktywności, czy to podczas relaksu, sprzątania, treningu w domowych warunkach czy kolacji ze znajomymi, jest nierozłącznym elementem naszego życia i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dobrze dobrany system audio dla twojego domu może być dostosowany do różnych potrzeb i zastosowań, od odtwarzania muzyki z aplikacji stremingowych, przez integracje z telewizorem, po odsłuch podcastów pobranych na telefon.

Przygotowane przez nasz zespół zestawy instalacyjne typu multi-room pomogą ci w łatwy sposób wprowadzić muzykę i dźwięk o najwyższej jakości do twojego domu. Elastyczne rozwiązania w przystępny sposób pozwolą ci na dowolną konfiguracje oraz sprawią ,że korzystanie z domowego systemu audio to czysta przyjemność.

W ramach systemu audio dla domu będziesz mógł odtwarzać utwory muzyczne w różnych pokojach i tworzyć strefy, zarządzać głośnością lub nawet puszczać różną muzykę w każdej ze stref.

WIELOSTREFOWE SYSTEMY AUDIO DLA DOMU

O wyborze odpowiedniego systemu może decydować kilka czynników. Rozwiązanie wielopokojowe w którym możemy tworzyć w naszym domu strefy jest już standardem nowoczesnego domu i zapewnia dużą elastyczność dla całej rodziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy np. słuchać muzyki w kuchni, głośniej na tarasie, a w sypialni możemy ustawić głośność na poziomie muzyki w tle lub całkiem wyciszyć strefę.

Połączenie wielostrefowe możemy wykonać za pomocą Wi-Fi, przewodów sygnałowych ukrytych w wnęce sufitowej, hybrydowo lub za pomocą zestawu niezależnych głośników bluetooth zainstalowanych w suficie. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, nasz doświadczony zespół pomoże ci dobrać odpowiedni zestaw lub zaprojektuje indywidualne rozwiązanie.

SYSTEMY AUDIO GŁOŚNIKÓW SUFITOWYCH

Trend w kierunku coraz bardziej minimalistycznego wzornictwa sprawia, że głośniki sufitowe w systemie audio dla domu są częściej wybierane i coraz bardziej popularne w gospodarstwach domowych. Wypierają standardowe rozwiązania z dużymi kolumnami głośnikowymi lub wieżami.

Głośniki sufitowe są dostępne we wszystkich kształtach, kolorach i rozmiarach oraz oferują doskonałą wydajność w połączeniu z subtelną konstrukcją, dzięki czemu pozostają słyszalne, ale niewidoczne, z cienkimi fazowanymi krawędziami i okablowaniem schludnie ukrytym we wnęce sufitowej.

W ofercie Nagłośnienia Instalacyjnego znajdziesz zestawy audio dla pojedynczych pokoi z wysokiej jakości głośnikami oraz wzmacniaczem bluetooth takim jak Power Dynamics A100B z serii Powerline, jest to zestaw oparty na przewodowym połączeniu z minimalistycznym wzmacniaczem wyposażonym w dotykowy ekran. Wzmacniacz A100B idealnie wpasuje się w każdą domowa przestrzeń nie zajmując miejsca. Opcja bluetooth pozwoli cię zarządzać odtwarzaną muzyką lub podcastami w sposób dostosowany do twoich potrzeb. Wzmacniacz posiada również opcje podłączania do telewizora i stworzenie sytemu kina domowego z wykorzystaniem głośników sufitowych

Zestaw nagłośnienia do domu cztery głośniki ekran dotykowy
zestaw nagłośnienia do domu głośniki wifi sekcja tarasowa i ogrodowa

SYSTEMY AUDIO WI-FI

Systemy Wi-Fi zapewniają elastyczność połączenia z minimalna ilością użycia przewodów sygnałowych i wprowadzają koncepcje wielopokojowego systemu audio dla domu na wyższy poziom. Dzięki tej technologi możemy w bardzo różnorodny sposób zarządzać multimediami w domu. Każde pomieszczenie wyposażone w moduł wzmacniacza Wi-Fi może odtwarzać własną playlistę utworów lub pracować synchronicznie razem.

System audio dla domu wyposażony w moduły Wi-Fi może być zarządzany poprzez specjalnie dedykowaną aplikacją mobilną lub przy pomocy połączenia bluetooth. Dla przykładu wykorzystując w naszym systemie audio Wi-Fi moduł WT10A możemy synchronizować do 8 pomieszczeń tworząc inteligenty system multimedialny w naszym domu.

Jeśli chcemy maksymalnie pozbyć się przewodów sygnałowych z naszego systemu w naszej ofercie znajduje się seria głośników WCS wyposażona we wbudowany wzmacniacz oraz moduł Wi-Fi, który możemy konfigurować w dowolny sposób. Dodatkowo możemy do systemu dołączyć parę głośników ściennych Wi-Fi WS50A odpornych na warunki atmosferyczne co pozwoli nam stworzyć kolejną strefę w ogrodzie, czy na terasie i cieszyć się muzyką podczas grill’a czy spotkania z rodziną w letnie popołudnie.

WIELOSTREFOWE SYSTEMY AUDIO

Jeśli zależy nam na najwyższej jakości dźwięku, zalecamy zastosowanie rozwiązania przewodowego z wzmacniaczem wielostrefowym. Taki system pozwoli nam na kontrole głośności odtwarzanego dźwięku czy muzyki w każdym pomieszczeniu. Do profesjonalnego wzmacniacza audio, takiego jak Power Dynamics PV240BT jesteśmy w stanie podłączyć wysokiej jakości głośniki sufitowe o dużej mocy i cieszyć się możliwie najlepszymi doświadczeniami muzycznymi.

Wybór takiego rozwiązania jest najlepszy podczas remontu lub prac wykończeniowych w domu, dzięki temu jesteśmy w stanie w sposób jak najbardziej dyskretny i optymalny dla tworzenia stref rozmieścić nasze głośniki.

Rozwiązanie przewodowe daje nam dostęp do największej mocy, więc jeśli planujemy częste przyjęcia, spotkania z przyjaciółmi jesteśmy w stanie wybrać system z głośnikami o dużej średnic i mocy RMS. Dostarczy to nam dużego zapasu głośności w naszym nowoczesnym systemie audio dla domu.

Zestaw instalacyjny do domu wzmacniacz wielostrefowy
Zestaw audio dla domu głośniki z modułami wzmacniaczy wifi

SYSTEMY AUDIO MULTI ROOM

Systemy głośników wielopomieszczeniowych są teraz w czołówce technologii i pomagają ożywić nasze domy przy pomocy muzyki. Dzisiejszy styl życia bardzo często zmusza nas do ciągłego biegu, dobrze skonfigurowany system audio w naszym domu może w znaczący sposób poprawić jakość naszego życia.

Rewolucja dzieje się na naszych oczach i wszystko, co nie było możliwe w domowym systemie audio 5 lat temu, stało się rzeczywistością. Nagłośnienie instalacyjne w ramach grupy music99 dostarcza rozwiązania audio na polskim rynku od ponad 10 lat i doświadczyło zmian w miarę rozwoju nowych produktów i technologii. Stworzyliśmy w naszej ofercie bazę gotowych zestawów audio, które mogą zostać wdrożone w bardzo przystępny sposób. Oferujemy również wsparcie mailowe na każdym procesie wdrożenia zestawu, od wyboru odpowiedniego rozwiązania po instalacje

Niezależnie od tego, czy są to inteligentne głośniki, głośniki sufitowe, głośniki ogrodowe, czy całe domowe systemy audio, w tym wszystkie te typy głośników, nasze doświadczenie w łączeniu tego wszystkiego może być niezwykle cenne dla Twojego projektu.

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym jest system głośników wielostrefowych?

System głośników wielopomieszczeniowych składa się z wielu głośników podłączonych przewodowo do wzmacniacza wielostrefowego lub zsynchronizowanych ze sobą zestawów głośników wi-fi. Pozwala to na niezależną kontrole głośności poszczególnych stref lub odtwarzanie różnej muzyki w wielu pomieszczeniach.


 

Jak skonfigurować system głośników audio dla domu?

Dokładny proces konfiguracji systemu głośników wielopokojowych będzie się różnić w zależności od typu systemu. W każdym pomieszczeniu będziesz musiał podłączyć aktywny głośnik lub wzmacniacz do swojej sieci lub alternatywnie wzmacniacz wielostrefowy. Głośniki pasywne podłącza się następnie do wzmacniacza lub aktywnego głośnika. Po podłączeniu można sterować głośnikami za pomocą elementów sterujących wzmacniacza lub za pomocą aplikacji pobranej na urządzenie mobilne, czy przesyłać dźwięk strumieniowa wykorzystując technologie bluetooth.


 

Jaki jest najlepszy system głośników do domu?

Najlepszy system głośników audio do domu będzie zależał od Twoich konkretnych potrzeb. Każdy dom jest inny i będzie pasował do różnych typów i liczby głośników. Trzeba wziąć pod uwagę wymagania dotyczące użytkowania, na przykład czy będziesz głównie przesyłać strumieniowo za pomocą bluetooth lub odtwarzać z dysku usb? Oferujemy szereg systemów doskonałej jakości, więc skontaktuj się z naszym zespołem, aby omówić dla ciebie najlepsze rozwiązanie.


 

Czy system głośników wielostrefowych można podłączyć do telewizora?

Tak, system głośników wielopokojowych można podłączyć do telewizora. Telewizor można podłączyć do wejścia audio wzmacniacza dostarczonego z zestawem lub do aktywnego głośnika sufitowego. Nowoczesne telewizory mogą być wyposażone w nadajnik bluetooth, który umożliwi bezprzewodowe przesłanie dźwięku do naszego systemu.


 

Ile głośników potrzebuje w systemie głośników wielopokojowych?

Liczba głośników potrzebnych do konfiguracji systemu audio muti room będzie się znacznie różnić w zależności od wielkości domu i poszczególnych pomieszczeń. Małe pomieszczenia, takie jak łazienka, może wymagać tylko jednego głośnika kompaktowego, podczas gdy w kuchni może wystarczyć instalacja dwóch głośników sufitowych. Orientacyjnie każdy głośnik sufitowy zapewnia zasięg około 25 metrów kwadratowych. Należy pamiętać, że każdy głośnik będzie musiał być podłączony do wzmacniacza lub aktywnego głośnika.


 

Jakie są typy głośników w systemach audio dla domu?

Dostępna jest szeroka gama zestawów głośników wielopomieszczeniowych, które pasują do każdego domu, a my oferujemy szeroki wybór w celu dobrania zestawu najbardziej optymalnego. Rodzaje wzmacniacza i głośników używanych każdym systemie będzie się różnić. Głośniki sufitowe dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, są częstym wyborem w instalacji w domu ze względu na ich dyskretny wygląd. Powszechne są też głośniki naścienne oraz głośnik ogrodowe. Różne głośniki są często używane w ramach jednego systemu, głośniki sufitowe w kuchni i ukryte na zewnątrz głośniki ogrodowe odporne na warunki atmosferyczne.


 

Jakie są typy wzmacniaczy w systemach audio dla domu?

W zależności od sytuacji dostępne są różne rodzaje i wielkości wzmacniaczy. Od większych wzmacniaczy wielostrefowych, które obsługują głośniki o dużej mocy, po małe wzmacniacze wi-fi, które synchronicznie mogą tworzyć strefy w naszym domu. Do wyboru mamy również wzmacniacze posiadające różny design, dzięki czemu możemy dobrać estetyczne urządzenie dla naszej przestrzeni. Większość wzmacniaczy jest wyposażonych w technologie bluetooth, w naszej ofercie posiadamy również aktywne głośniki z wbudowanym wzmacniaczem, jest to rozwiązanie, które w znaczący sposób ogranicza użycie kabli przewodowych.


 

Głośnik instalacyjny
Logo Nagłośnienie Instalacyjne
pixel