Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nagłośnienie Lokali Usługowych

Dobry system nagłośnienia w naszej przestrzeni usługowej jest niezbędnym elementem, który dzięki muzyce w tle pozwoli nam zbudować odpowiednią atmosferę. Sklep handlowy, salon kosmetyczny, zakład fryzjerski, sala zabaw oraz wszystkie przestrzenie stworzone dla ludzi i z myślą o nich, nie lubią sterylnej ciszy. Wybór nagłośnienia instalacyjnego zamiast standardowych rozwiązań hifi audio dla domu, zapewnia optymalną pracę systemu oraz skuteczne rozwiązania dla przestrzeni handlowo-usługowych. Na rynku dostępne są zestawy w różnych konfiguracja i rodzajach. Jakie nagłośnienie wybrać do Państwa lokalu usługowego lub sklepu? W tej kwestii postaramy się Państwu pomóc.

Jakie głośniki do sklepu?

Nagłośnienie do sklepu powinno dostarczać odpowiedni poziom muzyki w tle ale również skutecznie działać w zakresie komunikatów mowy. W zależności od potrzeb oraz warunków w sklepie możemy zdecydować się na głośniki sufitowe lub głośniki naścienne. W przypadku głośników sufitowych rozwiązanie to jest dobre przy sufitach podwieszanych, w których możemy bez problemu zamontować głośniki do wcześniej nawierconych otworów. Część głośników sufitowych z naszej oferty cechuje nisko profilowa konstrukcja, dzięki temu głośniki te są prawie niezauważalne i nie ingerują w przestrzeń. Głośniki naścienne są rozwiązaniem, które jest widoczne ale zazwyczaj cechuję się większą skutecznością i prostym montażem na ścianach dzięki uchwytom montażowym.

Jakie głośniki do lokalu usługowego?

W zależności od charakteru prowadzonej przez nas działalności możemy zdecydować się na rozwiązanie o dużej skuteczności i głośności. Głośniki naścienne o dużej średnicy głośnika idealnie sprawdzą się w salach zabaw, czy przestrzeniach rekreacyjnych gdzie potrzebujemy odrobinę więcej mocy. Głośniki sufitowe sprawdzą się świetnie w wszelkiego rodzaju lokalach beauty, salonach fryzjerskich, sklepach odzieżowych czy salonach mody. Dyskretnie zainstalowane głośniki sufitowe dostarczą nam odpowiedni poziom muzyki w tle wprowadzając charakterystyczny klimat.

Zestaw nagłośnienia lokalu usługowego

W ofercie naszego sklepu znajdują się przygotowane przez naszych specjalistów zestawy nagłośnienia, które mogą zostać w łatwy sposób zainstalowane w przestrzeni usługowej oraz handlowej. Każdy system zawiera niezbędne urządzenia, w tym wzmacniacz. Decydując się na zestaw poza rodzajem głośników musimy się zastanowić ile stref potrzebujemy w naszej przestrzeni nagłośnić. Najczęściej spotykanymi wzmacniaczami są jedno, dwu, cztero lub sześciostrefowe wzmacniacze, które zapewniają nam odpowiednią regulacje między strefami. Większość wzmacniaczy posiada wbudowane odtwarzacze audio, które obsługują wejście USB, kartę SD lub mają możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku przez bluetooth.

Na co zwrócić uwagę kupując nagłośnienie instalacyjne

Pierwszą sprawą jest rodzaj głośników. Do wybory mamy kilka rozwiązań:

  • Głośniki sufitowe
  • Głośniki ścienne
  • Głośniki wiszące

Na drugim etapie dobieramy moc całego zestawu nagłośniowego. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zestaw w technologii 100V. W takim przypadku moc wzmacniacza musi pokrywać się z sumą mocy głośników. W naszym sklepie przygotowaliśmy wstępnie skonfigurowane zestawy i nie musimy się martwić o wypadkową moc. Liczba głośników w naszym systemie jest determinowana przez dwa czynniki:

  1. Średnice głośników w zestawie. W mniejszych salach możemy sobie pozwolić na małą liczbę głośników dysponujących niewielkimi średnicami głośnika. Natomiast w większych salach warto postawić na zestawy, w których średnica głośnika jest większa niż 6,5 cala.
  2. Powierzchnia przestrzeni do nagłośnienia. W przypadku małych salonów fryzjerskich czy kosmetycznych możemy zastosować zestawy z 4-6 głośnikami. Jeśli chcemy wprowadzić muzykę w tle w większych powierzchniach rekreacyjnych, powinniśmy uwzględnić system składający się z 8-16 głośników.

Nasz dział obsługi klienta służy pomocą na każdym etapie planowania i wdrażania projektu. Pomoże dobrać odpowiednią liczbę głośników oraz ich wielkość.

pixel