Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KOMERCYJNE SYSTEMY NAGŁOŚNIENIA

Komercyjne systemy dźwiękowe został zaprojektowany tak, aby bezproblemowo dopasowywały się do budynku i były działającą częścią przestrzeni, integrując się ze wszystkimi obszarami, żeby zapewnić spójną ścieżkę audio w całym budynku. Aby to osiągnąć, może zawierać kilka typów konstrukcji głośników i typów wzmacniaczy.

Wymagania funkcjonalne każdego komercyjnego systemu dźwiękowego automatycznie określają, jaki sprzęt jest odpowiedni dla tej konkretnej instalacji, zwłaszcza gdy działają zarówno obszary wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Komercyjne systemy audio pozwalają na odtwarzanie muzyki w tle dla przyjemniejszego środowiska pracy, co zapewnia cieplejsze i zrelaksowane wrażenia dla personelu i klientów w dowolnym miejscu sprzedaży detalicznej lub usługowej.

AUDIO W PRZESTRZENIACH KOMERCYJNYCH

Za wyjątkiem głośników sufitowych świat komercyjnego audio dla przestrzeni usługowych i sprzedażowych jest dość wyjątkowy. Często instalacje skupione są na pokryciu dźwiękiem dużych obszarów zamiast na wysokiej jakości dźwięku. W Nagłośnieniu Instalacyjnym stawiamy na jakość, profesjonalne systemy instalacyjne mogę osiągać wysoki poziom jakości dźwięku jak i pokryć odpowiednio dużo obszar usługowy. Od małego sklepu bo wielki super market.

Od prostego wzmacniacza liniowego 100V i kilku głośników, po wielostrefowy system matrycowy z w pełni kontrolowanymi niezależnymi obszarami w całym budynku, komercyjna instalacja audio może zostać zaprojektowana tak, aby idealnie pasowała do danego środowiska uzyskując najlepsze wyniki 

KOMERCYJNE SYSTEMY GŁOŚNIKÓW

Tradycyjne zestawy głośnikowe mają dość podstawowy cechy i zastosowanie, niezależnie od tego, czy są częścią domowego systemu hi-fi, czy działają jako muzyka w tle w restauracji, muszą tylko dobrze pracować w tym konkretnym ustawieniu i zastosowaniu.

Z drugiej strony głośniki komercyjne muszą mieć znacznie szerszy zakres możliwości, ponieważ ich praca i konstrukcja muszi być w stanie dostosować się do szerokiej gamy budynków i środowisk.

To powoduje, że dzielą się na cztery różne typy konstrukcji: głośniki ścienne, głośniki sufitowe, głośniki wiszące i głośniki tubowe. Wszystkie z nich zachowują się w bardzo specyficzny sposób podczas odtwarzania dźwięku w danym obszarze.

GŁOŚNIKI SUFITOWE

Głośniki sufitowe są popularne w restauracjach, firmach, biurach i miejscach publicznych, takich jak toalety i sklepy.

Oferują dyskretne rozwiązanie do rozmieszczania głośników w całym obszarze z możliwie najmniejszą ingerencją wizualną. Często nawet ich nie zobaczysz, chyba że naprawdę się na tym skupisz

W wielu obiektach komercyjnych wykorzystujących sufity podwieszane w pomieszczeniach biurowych, usługowych czy sprzedażowych głośniki sufitowe są idealnym wyborem do szybkiej i inteligentnej instalacji, zapewniając doskonałą jakość dźwięku i doskonałe pokrycie obszaru.

GŁOŚNIKI WISZĄCE

Chociaż mogą być używane w dowolnym miejscu, głośnik wiszący jest przeznaczony przede wszystkim do pracy w obszarach z wysokimi sufitami, gdzie można je rozciągnąć na kablach, aby zapewnić dźwięk tam, gdzie jest to wymagane.

Korzystanie z głośników wiszących znacznie zmniejsza niepożądane zanieczyszczenie hałasem w różnych obszarach, na przykład na wyższym piętrze lub innej części magazynu czy biura, ponieważ zbliża dźwięk do poziomu naszych uszu, co pozwala zmniejszyć ogólną głośność.

Głośniki wiszące charakteryzują się również unikalną dyspersją 360 stopni, co pozwala na pokrycie znacznej powierzchni za pomocą zaledwie kilku takich jednostek.

GŁOŚNIKI ŚCIENNE

Głośniki ścienne są dostępne w kilku różnych typach do użytku komercyjnego, przy czym większe jednostki są świetną opcją do pomieszczeń towarzyskich i hałaśliwych warsztatów.

Głośniki ścienne doskonale sprawdzają się również w miejscach, takich jak centra sportowe i obiekty rozrywkowe, gdzie głośna muzyka grana przez cały dzień jest częścią biznesu.

Głośniki ścienne w kształcie kolumny znajdują uznanie w domach modlitwy, gdzie dyskretnie wpasowują się w estetykę bez uszczerbku dla dostępnej wydajności.

GŁOŚNIKI TUBOWE

Królują w przestrzeniach zewnętrznych. Wytrzymałe materiały głośników tubowych dostosowane są na każdą pogodę, w połączeniu z możliwością projekcji dźwięku na duże odległości, sprawiają, że są one standardem branżowym w większości zastosowań komercyjnych.

Idealne do obszarów załadunku, centrów ogrodniczych, placów zabaw i obiektów sportowych na świeżym powietrzu, gdzie mogą być używane zarówno do odtwarzania muzyki w tle, jak i komunikatów alarmowych czy emisji głosu.

Oczywiście działają równie dobrze w środku, a ich charakterystyka dalekiego rzutu jest wykorzystywana w magazynach i halach fabrycznych, aby zapewnić doskonałe rozpraszanie dźwięku na dużych powierzchniach.

KOMERCYJNA INSTALACJA AUDIO

W przypadku większych firm i placówek można zainstalować w pełni spójny system dźwiękowy, umożliwiając kontrolę nad wszystkimi wybranymi obszarami lub „strefami” z centralnej lokalizacji.

Systemy strefowe działają na kilka sposobów w zależności od rozmiaru instalacji i wymaganej kontroli.

W przypadku standardowego systemu wielostrefowego standardowo używa się systemów liniowych 100V, które są idealne do odtwarzania muzyki w tle i funkcji zapowiedzi z jednego punktu do różnych obszarów.

Głośność można regulować zarówno centralnie, jak i za pomocą lokalnych tłumików głośności, a „łańcuchowy” charakter dużego liniowego systemu głośnikowego 100V sprawia, że ​​są one częstym wyborem w instalacji nagłośnienia

Jednak w przypadku bardziej złożonych wymagań prostota systemu liniowego 100V wykorzystującego standardowe wzmacniacze jedno- lub wielostrefowe może nie zapewniać pożądanej elastyczności routingu sygnału i sterowania strefowego.

SYSTEMY AUDIO W TECHNOLOGI 100V

„Normalny” system stereo, taki jak domowe hi-fi lub głośniki PA używane przez DJ-ów, czy systemy do nagłośnienia zespołów na żywo, działają z niską impedancją. Głośniki i wzmacniacz pracują na zasadzie dostarczania i odbierania mocy, przy czym same głośniki często są w stanie pobrać ze wzmacniacza kilkaset watów energii.

Ta konfiguracja jest zasadna, gdy używa się pary głośników, ponieważ wzmacniacz zostanie dopasowany pod względem mocy wyjściowej, aby sprostać wymaganiom głośników.
Podłącz jednak 10 głośników lub 50 głośników, a bez zagłębiania się w fizykę i matematykę będziesz mieć problem. Linia w technologi 100V jest rozwiązaniem! Działając w unikalny sposób, układy te pracują na zasilaniu o wysokim napięciu w porównaniu ze zwykłym wzmacniaczem. To drastycznie zmniejsza wymagany prąd, a co najważniejsze w przypadku instalacji, usuwa problem obliczeń impedancji głośników.

Zasadniczo, wysokonapięciowy system audio umożliwia podłączenie tylu głośników, ile może dostarczyć zasilanie wzmacniacza, z dodatkową cechą, że głośniki liniowe 100 V mają możliwość wyboru mocy odgałęzień. Mówiąc prościej, wzmacniacz liniowy 100V o mocy wyjściowej 100W może zasilać 2 głośniki o mocy 50W każdy lub 4 głośniki o mocy 25W każdy i tak dalej. Takie rozwiązanie jest najczęstszym wyborem w instalacji nagłośnienia komercyjnego ze względu na bezproblemowe połączenie.

WZMACNIACZE MATRYCOWE

Gdy standardowy wzmacniacz strefowy nie może zapewnić odpowiedniej ilości routingu lub sterowania, nadszedł czas na wzmacniacz matrycowy.

Systemy te umożliwiają wiele wejść sygnałowych, które można przypisać do dowolnego lub wszystkich wyjść wielu stref w dowolnej kolejności.

System matrycowy zapewnia również niezależną kontrolę strefy z lokalnymi wejściami, co oznacza, że ​​możesz sterować głośnikami w strefie i używać ich do odtwarzania wszystkiego, czego potrzebujesz, bez wpływu na główny system.

Jest to idealne rozwiązanie dla wielu dużych firm oraz szkół i placówek edukacyjnych, gdzie system może odtwarzać tę samą muzykę w tle w każdej strefie lub tylko w wybranych strefach, lub każda strefa może odtwarzać oddzielne źródła dźwięku jednocześnie, jeśli jest to pożądane.

pixel