Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NAGŁOŚNIENIE KOŚCIOŁÓW

Pracownicy Nagłośnienia Instalacyjnego posiadają wiedzę i doświadczenie w dostarczaniu odpowiednich rozwiązań audio do kościołów. Jesteśmy w stanie zapewnić skuteczne rozwiązanie dla każdej przestrzeni sakralnej, od małych kaplic przez średniej wielkości świątynie po większe obiekty kościelne. Od prostego przenośnego systemu po instalacje z pełnym zestawem głośników, unikalne wymagania kościelnego systemu dźwiękowego są specjalnością, w której zapewnianiu jesteśmy dobrze wyćwiczeni.

INSTALACJA SYSTEMU DŹWIĘKOWEGO DLA KOŚCIOŁÓW

Nasze zestawy są kompleksowym rozwiązaniem, a proces instalacji i podłączenia komponentów jest bardzo prosty i nie sprawi trudności osobą nie pracującym na co dzień w branży audio. Zestawy zawierają komplet akcesoriów niezbędnych do podłączenia ze sobą elementów instalacji. Od najprostszego zestawu instalacyjnego głośników ściennych do kompletnego systemu wraz z głośnikami zewnętrznymi odpornymi na warunki atmosferyczne, nasi specjaliści służą pomocą w wyborze systemy, rozwiążą każdy problem drogą mailową nawet na etapie instalacji systemu.

Zespół sprzedaży doradzi Ci na każdym kroku, co jest wymagane przy planowaniu zakupu określonych typów sprzęt i jaki system jest najlepszy dla twojej przestrzeni sakralnej.

SYSTEM NAGŁOŚNIENIA DLA KOŚCIOŁA

System dźwiękowy używany w nowoczesnych wnętrzach kościelnych dzieli swój czas między przemawianie, korzystanie z chóru i występy zespołu na żywo. W przypadku ogólnych nabożeństw modlitewnych, ślubów i pogrzebów, pożądana jest czystość głosu i kontrolowana głośność. Jest to szczególnie widoczne w niektórych większych budynkach przystosowanych do użytku kościelnego i duszpasterskiego, gdzie duże otwarte przestrzenie i wysokie sufity mogą prowadzić do problemów z dźwiękiem.

Specjaliści z nagłośnienia instalacyjnego mogą Ci doradzić w zakresie optymalnych wyborów zarówno pod względem typów sprzętu, jak i ich rozmieszczenia w przestrzeni, pomagając osiągnąć najlepsze możliwe wyniki z budżetu, z którym pracujesz.

Zestaw kolumnowy z wzmacniaczem nagłośnienie kościoła
Mikrofon konferencyjny biurkowy

MIKROFONY DO KOŚCIOŁA

W przypadku głównego systemu dźwiękowego dostępne są opcje dla bezprzewodowych systemów mikrofonowych i mikrofonów nagłownych, które zapewniają fantastyczną swobodę ruchów.

Dla tych, którzy preferują tradycyjną statyczną mównicę do swoich usług, dostępne są mikrofony stacjonarne z obciążonymi podstawami i długimi regulowanymi szyjkami, które zapewniają wyraźną mowę i doskonałą dynamikę w pomieszczeniu, nawet dla cichy mówców.

W przypadku chórów dostępne są ręczne mikrofony wokalne do podkreślania występu.

SYSTEMY GŁOŚNIKÓW DLA KOŚCIOŁA

Konstrukcja głośników, które mogą być używane w kościele, różni się w kontekście kilku czynników, chociaż dwa główne czynniki mające największy wpływ to wielkość przestrzeni oraz wielkość dostępnego budżetu.

W przypadku małego lub średniego pomieszczenia można zastosować kilka głośników naściennych lub kolumnowych zamontowanych na odpowiedniej wysokości. Dzięki większej liczbie głośników zamontowanych parami po przeciwległych stronach kościoła możemy stworzyć optymalną przestrzeń dźwiękową dla większych kościołów.

W przypadku dyskretnej instalacji w tradycyjnych kamiennych kościołach i zabytkowych budynkach, nasz wybór smukłych głośników kolumnowych z serii ICS8 czy ICS4, nie zaingeruje w estetykę świątyni, a zapewni optymalną przestrzeń dźwiękową i skuteczną emisje głosu.

Zestaw nagłośnieniowy do kościoła kolumny zewnętrzne

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki zestaw nagłośnieniowy wybrać do kościoła?

Najlepszym rozwiązaniem dla kościołów jest system złożony z zestawu kolumn głośnikowych montowanych do ściany. Zestaw taki pozwala na instalacje głośników parami po przeciwległych stronach świątyni zapewniając najbardziej optymalną i skuteczność przestrzeni dźwiękowej w kościele. W systemie dla kościoła warto również zwrócić uwagę na liczbę wejść mikrofonowych jak ,że podczas nabożeństwa mamy do czynienia z emisją głosu jak i z odśpiewywaniem pieśni, czy występami chóru.


 

Ile kosztuje nagłośnienie do kościoła?

Koszt nagłośnienia kościołą będzie się różnić w zależności od wielkości przestrzeni i potrzeb. W małej kaplicy istnieje możliwość zainstalowania prostego systemu liniowego 100 V ze wzmacniaczem i niewielką parą głośników. Podczas gdy duża katedra potrzebowałaby droższego i mocniejszego systemu, z większą liczbą głośników i strefą zewnętrzną z wyposażoną w głośniki odporne na warunki atmosfoeryczne. Ekipa Nagłośnienia Instalacyjnego z przyjemnością znajdzie dla Ciebie najlepszy system i przedstawi kosztorys.


 

Jak skonfigurować system nagłośnieniowy w kościele?

Aby skonfigurować system dźwiękowy w kościele, najpierw należy zamontować głośniki. Głośniki sufitowe wymagają wykonania okrągłego otworu w suficie za pomocą dostarczonego szablonu i zamocowania na miejscu. Kolumny naścienne są zwykle dostarczane z uchwytami montażowymi. Większość komercyjnych systemów korzysta z liniowego systemu audio 100V, co pozwala po prostu podłączyć głośniki do wzmacniacza w jednej linii, nie zważając na impedancję. Pozwala to na korzystanie z wielu głośników bez utraty jakości dźwięku i bez długich kabli – dzięki czemu taki system jest niezwykle elastyczny i nadaje się do bardzo wielu zastosowań.


 

Ilu głośników wykorzystać w nagłośnieniu kościoła?

Liczba głośników potrzebnych w nagłośnieniu kościoła będzie zależeć od wielkości i kształtu świątyni oraz pożądanych wymagań wydajnościowych. Zależy to również od tego, czy wybierzesz pojedyncze głośniki ścienne, czy głośniki kolumnowe. Pojedynczy głośnik nagłośni przeciętnie powierzchnię 40 metrów kwadratowych, podczas gdy dobrej jakości głośnik kolumnowy pokryłby ok. 60-70 metrów kwadratowych przy instalacji równoległej po każdej ze stron kościoła.


 

Jakie są typy wzmacniaczy w systemach audio dla kościołów?

W zależności od sytuacji dostępne są różne rodzaje i wielkości wzmacniaczy. Od większych wzmacniaczy wielostrefowych, które obsługują głośniki o dużej mocy, po małe wzmacniacze wi-fi, które synchronicznie mogą tworzyć strefy w naszym domu. Do wyboru mamy również wzmacniacze posiadające różny design, dzięki czemu możemy dobrać estetyczne urządzenie dla naszej przestrzeni. Większość wzmacniaczy jest wyposażonych w technologie bluetooth, w naszej ofercie posiadamy również aktywne głośniki z wbudowanym wzmacniaczem, jest to rozwiązanie, które w znaczący sposób ogranicza użycie kabli przewodowych.


 

głośnik instalacyjny
Logo Nagłośnienie Instalacyjne na białym tle
pixel